Теперішні виставки

Розстріляна еліта: Биківнянський вимір

На 8 стендах подана стисла інформація про стан розвитку української культури 30-х років ХХ століття та втрати, яких вона зазнала. З матеріалів виставки відвідувачі дізнаються про ключову роль українських інтелектуалів у збереженні національної ідентичності в часи глобальних соціокультурних змін, та прагнення більшовицької влади остаточно утвердитись в Україні, ліквідувавши її провідну верству шляхом репресій або заміни на більш лояльних діячів із відповідною «правильною» біографією.

Сила духу і похвала науці

Виставка присвячена 150-й річниці від дня народження ученого-орієнталіста, мовознавця, літературознавця, історика, письменника, перекладача, академіка УАН Агатангела Кримського (1871–1942).

Майбутні виставки

Виставка “Перший український письменник-експресіоніст”

Василь Стефаник (1871 – 1936) – неперевершений майстер новели, яскраво і трагічно зобразив, ніби вирізьбив, злиденне життя галицьких селян, писав «коротко, сильно і страшно».

Виставка до 700-річчя дня пам’яті Данте Аліг’єрі

Вже найближчим часом у Музеї книги і друкарства Украіни будемо вшановувати пам’ять Данте Аліг‘єрі!
Чекаємо з нетерпінням відкриття виставки 26 травня о 17.00.

Минулі виставки

ART IS NEVER FINISHED / Саша Прахова

Від 5 березня до 15 квітня 2021 року в Музеї книги та друкарства України відбудеться виставка ART IS NEVER FINISHED / Саша Прахова.
Назва виставки – частина відомого вислову Леонардо да Вінчі “Art is never finished, only abandoned”, у нашому вільному перекладі – “Мистецтво ніколи не закінчене, воно лише відкладене”.

Поет, що ішов сходами гігантів. До 150-річчя від дня народження Лесі Українки

На виставці експонуються автографи Лесі Українки, книжкові видання творів письменниці та дослідження про її життя і творчість, прижиттєві фото, графічні роботи українських художників В. І. Касіяна, М. Г. Дерегуса, В. І. Лопати, Н. Й. Лопухової, В. Є. Перевальського, М. А. Стороженка, В. Я. Чебаника та ін., афіші до сценічних вистав за драматичними творами Лесі Українки тощо.

Творча сила свободи. Ініціативи Майдану

Творчість Майдану – виразний вияв народної, живої, ніким не інспірованої природи народних протестів. Свавіллю та насильству влади активісти протиставляли гумор, винахідливість, креативність, варіативність ініціатив і власне мистецтво. Творчість у широкому розумінні стала потужною зброєю у боротьбі за правду, промовистою декларацією цінностей і цілей, дієвим засобом гуртування і спільної дії, особливою формою протесту і солідарності.

«Класна виставка. Від усього серця» Степана Жданова

Запрошуємо на виставку художніх робіт Степана Жданова «Класна виставка. Від усього серця» до Музею книги і друкарства України! Відкриття виставки відбудеться в межах фестивалю «Зимові забави Азбукового королівства магів і янголів» наживо з трансляцією онлайн на фейсбук-сторінку Музею книги і друкарства.

Італійські та французькі літографії XVII-XVIII ст.

На виставці представлені 12 унікальних мініатюрних та малоформатних стародруків найвідоміших італійських та французьких типографій XVII – XVIII ст. – Парми, Венеції, Бассано, Парижа, Ліона, Авіньйона.

Виставка Людмили Богуславської. Живопис

Запрошуємо до Музею книги і друкарства України переглянути чудову виставку Людмили Богуславської.

Виставка авторських листівок

Виставка триватиме з 26 вересня до 11 жовтня 2020 року

Кілька століть тому листівка була чи не єдиним способом надіслати вітання. Нині ж вона стала особливо ексклюзивним його варіантом. У нинішнє століття інформації та глобальної диджиталізації друкована листівка, втім, не стала рудиментом.

Виставка дитячих художніх робіт Арт-студії Нова

Запрошуємо вас ознайомитись з виставкою дитячих художніх робіт арт-студії Нова

Золотослов. Моя, твоя – наша Ліна Костенко

10 березня 2020 р. буде відкрита виставка «Золотослов. Моя, твоя – наша Ліна Костенко», присвячена 90-річчю від дня народження поетки всенародного шанування Ліни Костенко.

Котляревський і сучукрліт

Творчість Івана Котляревського дала початок новій українській літературі наприкінці 18 століття, коли Україну було перетворено на колонію Російської імперії і здавалося, кращі часи ніколи не настануть.