Теперішні виставки

Виставка ілюстрацій Анатолія Василенка до творів Всеволода Нестайка

14 жовтня в Музеї книги і друкарства України розпочинається ХІІ Фестиваль «Азбукове королівство магів і янголів», у рамках якого відбудеться відкриття виставки «У країні сонячних зайчиків. Виставка ілюстрацій Анатолія Василенка до творів Всеволода Нестайка».

Художня виставка Василя Чебаника “Рутенія”

Відвідувачі виставки познайомляться з різноманітними графічними композиціями «Рутенії», використанням її в інтролігації (оформленні книжкових оправ) та в друкованих текстах книжок. Формується програма майстер-класів Василя Чебаника.
Відкриття виставки 24 вересня о 16.00

Майбутні виставки

Минулі виставки

Дорога, що стала долею

Виставка «ДОРОГА, ЩО СТАЛА ДОЛЕЮ» у різний спосіб розповідає про формування унікального сучасного етносу – литовських татар.

Левко Микитич. Доторкнутися сонця

Запрошуємо на персональну виставку Левка Микитича – художника, який, на думку мистецтвознавців, постійно експериментує, інтуїтивно шукаючи шляхи оптимального поєднання вражень, які одержує від сприйняття навколишнього світу, зі своїми роздумами та переживаннями.

За суверенну соборну Українську державу. Героїка УПА і підпілля ОУН

Чи доводилося вам чути протягом 30-ти років незалежності України тезу стосовно її “випадковості”?
Робимо цією виставкою власний внесок у розвінчання цього МЕМу – показуємо тяглість боротьби за незалежність України у 20 ст. та актуальність її оборони в 21 ст.

Розстріляна еліта: Биківнянський вимір

На 8 стендах подана стисла інформація про стан розвитку української культури 30-х років ХХ століття та втрати, яких вона зазнала. З матеріалів виставки відвідувачі дізнаються про ключову роль українських інтелектуалів у збереженні національної ідентичності в часи глобальних соціокультурних змін, та прагнення більшовицької влади остаточно утвердитись в Україні, ліквідувавши її провідну верству шляхом репресій або заміни на більш лояльних діячів із відповідною «правильною» біографією.

Виставка “Перший український письменник-експресіоніст”

Василь Стефаник (1871 – 1936) – неперевершений майстер новели, яскраво і трагічно зобразив, ніби вирізьбив, злиденне життя галицьких селян, писав «коротко, сильно і страшно».

Виставка до 700-річчя дня пам’яті Данте Аліг’єрі

Вже найближчим часом у Музеї книги і друкарства Украіни будемо вшановувати пам’ять Данте Аліг‘єрі!
Чекаємо з нетерпінням відкриття виставки 26 травня о 17.00.

Сила духу і похвала науці

Виставка присвячена 150-й річниці від дня народження ученого-орієнталіста, мовознавця, літературознавця, історика, письменника, перекладача, академіка УАН Агатангела Кримського (1871–1942).

ART IS NEVER FINISHED / Саша Прахова

Від 5 березня до 15 квітня 2021 року в Музеї книги та друкарства України відбудеться виставка ART IS NEVER FINISHED / Саша Прахова.
Назва виставки – частина відомого вислову Леонардо да Вінчі “Art is never finished, only abandoned”, у нашому вільному перекладі – “Мистецтво ніколи не закінчене, воно лише відкладене”.

Поет, що ішов сходами гігантів. До 150-річчя від дня народження Лесі Українки

На виставці експонуються автографи Лесі Українки, книжкові видання творів письменниці та дослідження про її життя і творчість, прижиттєві фото, графічні роботи українських художників В. І. Касіяна, М. Г. Дерегуса, В. І. Лопати, Н. Й. Лопухової, В. Є. Перевальського, М. А. Стороженка, В. Я. Чебаника та ін., афіші до сценічних вистав за драматичними творами Лесі Українки тощо.

Творча сила свободи. Ініціативи Майдану

Творчість Майдану – виразний вияв народної, живої, ніким не інспірованої природи народних протестів. Свавіллю та насильству влади активісти протиставляли гумор, винахідливість, креативність, варіативність ініціатив і власне мистецтво. Творчість у широкому розумінні стала потужною зброєю у боротьбі за правду, промовистою декларацією цінностей і цілей, дієвим засобом гуртування і спільної дії, особливою формою протесту і солідарності.