Онлайн-розмова з творцями Різдвяної шопки з Майдану

У грудні 2013 року шестеро небайдужих працівників Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького вирішили створити різдвяну шопку на Євромайдані в Києві. Спочатку гурт, який переважно складався з художників, створив кольорові фігури Святого Миколая. Так з’явилася ідея виготовити Різдвяний вертеп – шопку, яка являє собою дерев’яний макет Вифлеємської стайні в ніч Різдва.

Один з творців шопки та учасник розмови Роман Зілінко попросив у знайомого священника дозволу працювати в одному з приміщень Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ – головного собору та осередку Української греко-католицької церкви, розташованому на Лівому березі у Києві. 10 грудня 2013 року розпочалася робота. Хто малював, інші – вирізали необхідні деталі та робили гонт для даху, треті – мили пензлі.
Відволікалися тим, що їздили на Майдан якраз у ніч, коли розпочався штурм. Вранці ж поверталися до роботи. Шопку встановили неподалік від “йолки”.

Журналіст та комунікаційник Національного музею Революції Гідності Северин Наливайко пропонує згадати історію створення революційного артефакту разом з учасниками Революції Гідності: Олександром Бриндіковим, Романом Зілінком, Остапом Лозинським і Марією Цимбалістою.

Що обговорюватимуть:

  • Чим займалися художники на Революції Гідності
  • Хто придумав Різдвяну шопку для Майдану
  • Яка доля шопки після революції та тепер
  • І чому один з творців шопки Олександр Бриндіков знає, що в електрощитки на Майдані не зазирають комунальники 😉

Пресслужба Національного музею Революції Гідності

+38 098 66 11 833, press@maidanmuseum.org

Онлайн-розмова з творцями Різдвяної шопки з Майдану