Live-stream “У що “вдягали” персонажів церковної історії українські гравери XVII ст.”

У четвер 18 червня о 16:00 лекція провідного співробітника Музею книги і друкарства України Юрія Міщенка “У що “вдягали” персонажів церковної історії українські гравери XVII ст.”

Іконографічний канон уже понад 1100 років дає нам спільне уявлення про те, як виглядають святі. Разом з тим, малюючи сцени життя давніх святих, іконописці фіксували і своє матеріальне оточення.

Хто ілюстрував найдавніші лаврські стародруки? Хто були ці “натурники” для ранньомодерних українських граверів? Що можуть розповісти про моду XVII століття гравюри “Бесід на діяння святих апостолів” та “Печерського патерика” з лаврської друкарні?

Про усе це дізнаємося на лекції!

У що «вдягали» персонажів церковної історії українські гравери XVII ст.

Іконографічний канон уже понад 1100 років дає нам спільне уявлення про те, як виглядають святі. Разом з тим, малюючи сцени життя давніх святих, іконописці фіксували і своє матеріальне оточення. Хто ілюстрував найдавніші лаврські стародруки? Хто були ці "натурники" для ранньомодерних українських граверів? Що можуть розповісти про моду XVII століття гравюри "Бесід на діяння святих апостолів" та "Печерського патерика" з лаврської друкарні? Про усе це дізнаємося на лекції.***#музей_книги_і_друкарства_україни#музей_на_карантині#одяг_17_століття #ранньомодерний_український_одяг#історія_одягу

Опубліковано Музей книги і друкарства України Четвер, 18 червня 2020 р.