Котляревський і сучукрліт

Програми

Детальна інформація

Творчість Івана Котляревського дала початок новій українській літературі наприкінці 18 століття, коли Україну було перетворено на колонію Російської імперії і здавалося, кращі часи ніколи не настануть.
Наприкінці століття 20-го в радянській імперії, а далі на її уламках постає сучасна українська література, яка мала подолати спадок провінційності й колоніальності і використовувала для цього весь непереможний арсенал Котляревського.
Сміх, бурлеск, деконструкція, пародія, сентиментальний пафос і відчайдушне завзяття – це ті головні риси, які єднають хрестоматійного “зачинателя” нової української літератури з творцями літпроцесу нинішнього.
Хороша нагода поговорити про це більше – 250-річчя класика та відкриття в Музеї книги і друкарства виставки “Котляревський і сучукрліт”, що стане справжньою захопливою мандрівкою текстами та просторами.
Котляревський і Подерв’янський, Андрухович, Ірванець і Люко Дашвар – хто ще не лишився осторонь традиції батька українського Енея?
Візуальний лабіринт заповнять ілюстрації до “Енеїди” Анатолія Базилевича та колажі студентів Харківської академії дизайну. І звісно, протягом усього маршруту на вас чекатимуть сюрпризи й несподівані зустрічі.
Виставка триватиме з 13.02.2020 до 12.04.2020

Галерея події

Котляревський і сучукрліт
Котляревський і сучукрліт
Котляревський і сучукрліт
Котляревський і сучукрліт
03
04
02
01
previous arrow
next arrow
Перейти до вмісту