Виставка авторських листівок

Детальна інформація

Виставка триватиме з 26 вересня до 11 жовтня 2020 року

Кілька століть тому листівка була чи не єдиним способом надіслати вітання. Нині ж вона стала особливо ексклюзивним його варіантом. У нинішнє століття інформації та глобальної диджиталізації друкована листівка, втім, не стала рудиментом.

Сьогодні ми найбільше цінуємо час та індивідуальність. Тож якщо хтось власноруч підписує листівку і знаходить час аби її надіслати – це вже свідчить про особливе ставлення до адресата.

В Україні активно розвивається жанр авторської листівки. Художники створюють унікальні за стилем листівки та друкують їх невеличкими накладами. Відтак листівка набуває ще більшої ексклюзивності від початку її створення. Адже вірогідність двічі отримати однакову авторську листівку досить мала.

Крім того, друкована листівка – найбільш демократичний вид мистецтва. Це один з найкращих способів придбати самодостатній твір графічного мистецтва за ціною, доступною більшості.

На виставці «Авторська листівка» представлені роботи трьох українських художниць: Марини Ващенко (Київ), Катерини Степаніщевої (Київ) і Юлії Поліщук (Миколаїв).

Відвідувачі виставки зможуть побачити різноманіття тем, матеріалів, стилів цього виду творчості, адже для художника формат листівки – один з найзручніших для проведення творчих експериментів.

Листівки на виставці можна буде не лише роздивитися, а й придбати, залишивши собі або ж дорогим людям на добру згадку маленький твір мистецтва.

Марина Ващенко ( м. Київ)

Марина Ващенко належить до активних українських художників, працює у різних видах мистецтва (живопис, графіка, витинанка, авторська листівка), експонує твори на численних всеукраїнських та міжнародних виставках, створює проекти та організовує виставки.

Художню освіту отримала в Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука (спеціалізація «Монументально -декоративне мистецтво»). Згодом закінчила аспірантуру Львівської національної академії мистецтв, є автором статей з історії монументального мистецтва України ХХ століття. Викладає фахові дисципліни у КДІДПМД ім. М. Бойчука, протягом 2009–2019 стала організатором багатьох виставок робіт студентів (графічні твори та витинанки). У 2017 заснувала творчу колаборацію Hota Ruta в рамках якої реалізовуються виставкові проекти «КРАФТОРІЙ» (конкурс з витинанки) і «Арт паралелі» (конкурс з графіки).

Юлія Поліщук ( м. Миколаїв)

Починаючи з 2006 року Юлія Поліщук працює переважно в сфері книжкової та журнальної ілюстрації.

Закінчила Миколаївську філію Київського національного університету культури і мистецтв за напрямом «Образотворче та декоративно – прикладе мистецтво» за фахом художник-майстер, викладач декоративно – прикладного мистецтва (2004 р.) та Українську академію друкарства за фахом художник-графік з оформлення друкованої продукції ( 2010 р.)

В професійному доробку художниці співпраця з видавництвами: «Світ дитини», «Свічадо», «Навчальна книга – Богдан», «Аверс», «Іліон». Журнали «Малятко», «Світ дитини», «Зернятко».

Брала участь у різних художніх ( в тому числі і сімейних) виставках і проектах.

В липні 2017 р. в Національному музеї літератури України ( м. Київ) відбулася персональна «Виставка ілюстрації» художниці

Катерина Степаніщева (м. Київ)

Катерина – цікава молода київська художниця, яка працює в сфері авторського художнього текстилю, графічного дизайну та ілюстрації.

Закінчила Київський національний університет технологій та дизайну за спеціальністю текстильний дизайн.

У 2016 р. Катерина заснувала власний проект «My silk story», в якому створювала шовкові хустини зі своїми малюнками, історіями та філософією. До 2019 року випустила 10 колекцій.

В 2019 р. художниця вирішила переорієнтувати свою текстильну діяльність з шовку виключно на льон та бавовну. My silk story стає My fab story. Головний акцент розвитку – створення малюнків для тканин не прив’язуючись до конкретної форми виробу.

Крім того з 2015 році Катерина займається художньою ілюстрацією. Співпрацює з видавництвами: «Чорні вівці», «Крокус» ( в минулому «Читаріум»), «Братське», журналом «Мамине сонечко».

Перейти до вмісту