Відкриття фестивалю “Азбукове королівство магів і янголів”

Друзі, запрошуємо сьогодні на відкриття фестивалю “Азбукове королівство магів і янголів” до Музею книги і друкарства України!

🔵У день відкриття відвідання музею безкоштовне.

Програма першого дня фестивалю:

14 жовтня (четвер)

  • Зала 4 – 15:00 – 15:15 – Офіційне відкриття фестивалю.
  • Зала 4 – Презентація абетки для української мови “Рутенія” за участі художника Василя Чебаника.
  • Зала 3 – Відкриття виставки артбуків “Арткнига – театр в твоїх руках!”
  • Зала 5 – Відкриття виставки “В країні сонячних зайчиків. Виставка ілюстрацій Анатолія Василенка до творів Всеволода Нестайка”. Спеціальний гість – Іван Малкович.
  • Зала 4 – Міні-концерт Сандри Василькової – юної скрипальки, яка у листопаді 2020 року отримала 2 місце на міжнародному конкурсі скрипалів ім. Мирона Полякіна, а у грудні 2020 – Гран-прі на міжнародному конкурсі скрипалів у Словаччині «Prime Violin» серед 65 учасників з різних країн. До програми концерту входять твори композиторів Сарасате, Бізе, Скорика. Концертмейстер: Ірина Василькова.

АКЦІЇ ВПРОДОВЖ УСЬОГО ДНЯ

Майстер-клас «Скрипторій» від Дмитра Чубія, засновника співдружності майстрів “Артель ДЪЛО”, які відтворюють унікальні історичні репліки за середньовічними технологіями. На фестивалі ви побачите робоче місце середньовічного писаря, відчуєте дух епохи XIII-XIV століть та зможете ознайомитись з історією писемності та основ кириличного письма. Зала 1, біля Нестора Літописця.

Проєкт відомого художника-графіка Василя Чебаника “Змалюй абетку для української мови”. У залі № 4 розгорнуто виставку відродженої української абетки “Рутенія”, що використовувалася у друкованих книжках XVI-XVII ст. На поч. XVIII ст. указом російського царя-імператора Петра І в усій імперії (і в Україні) було силоміць запроваджено графічно спрощену абетку “гражданский шрифт”, якою ми та росіяни користуємося й дотепер. Однак незалежній Україні належить мати свою абетку для рідної мови, щоб нею показувати себе у світі.

Кожний учасник проєкту зможе отримати зразки літер за власним бажанням. Проєкт завершиться 17 жовтня об 11:00 у залі № 4 виставкою змальованих літер і отриманням сертифікатів від Василя Чебаника.

Музейні ігри: «Добери назву професії творців старовинної книги», «Розпізнай герби друкарів України».
Квест «У пошуках музейних скарбів»: допоможи віднайти сховані злим чаклуном експонати! Квест розраховано на дітей різних вікових категорій (5-9 років, 9-12 років та від 12 років).

🔵 Музей розташований на території Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра» за адресою: вул. Лаврська 9, корп. 9.

Тел. 044-280-79-76.