Український енциклопедист у Франції

Детальна інформація

Аркадій Іларіонович Жуковський (1922-2014) – відомий український історик, літературознавець, картограф, один з укладачів українських енциклопедій, учасник українського національного руху у Європі, громадський діяч.

Народився у Чернівцях у родині православного священника. 1942 р. разом з родиною емігрував до Австрії, де завершив вищу освіту за фахом інженера-будівельника і 10 років працював у французькій будівельній фірмі.

Потяг до українознавства спонукає А.Жуковського до відповідних досліджень і 1969 р. він здобуває докторат в Українському вільному університеті у Мюнхені, а 1976 р. захищає докторську дисертацію у Сорбонні.

Упродовж 1960-1988 років викладав українську географію, історію і мистецтво у Паризькому університеті.
Понад 50 років працював у Науковому товаристві імені Шевченка у Європі. Наукові праці А.Жуковського стали вагомим внеском до історії України.

Відвідувачі виставки побачать оригінали документів, фото, рукописи, а також Енциклопедії та інші фундаментальні видання, автором або співавтором яких був А.Жуковський.

Виставка сформована на основі фондових колекцій Музею книги і друкарства України, Наукової бібліотеки імені Олега Ольжича, Національної історичної бібліотеки України.

Український енциклопедист у Франції
Перейти до вмісту